صفحه اصلی  | ورود کارشناسان | ورود مشتریان | استخدام | تالار گفتمان | آموزش دوربین مدار بسته | لیست قیمت دوربین و دزدگیر اماکن | محصولات | ارتباط با ما | درباره ما

راهبند
keywords

 راهبند

راهبنداهرمی،راهبند 5 متری،راهبند 6 متری،راهبند 3 متری،راهبند هیدرولیک،راهبند پارکینگ،راهبند FAAC،راهبند فادینی،راهبند BFT راهبند الکترومکانیک،راهبند 4 متری،راهبند خوب

 ارسال کننده : پارتیران

 تاریخ ارسال : جمعه 15 اردیبهشت 1391 - 5:00:02 PM

 راهبند

 
  راهبند اهرمی
یک راه بند اهرمی در حقیقت به صورت یک تیرک افقی است که به یک پایه لولا شده است و حول مفصل می چرخد که جهت مسدود کردن راه عبور و کنترل گذرگاه عبور ماشین ها به کار می رود. معمولاً عملکرد بوم بدین صورت است که نوک آزاد بوم (تیرک افقی) در راستای قوس (کمان) عمودی به سمت بالا حرکت می کند.
بوم ها اغلب دارای یک فنر تعادلی هستند که موجب آسان تر شدن حرکت بوم به سمت بالا می گردد و نیروی وارده روی موتور را کاهش می دهد که سبب افزایش طول عمر راه بند می شود. 
راهبند اهرمی جهت کنترل رفت و آمد افراد یا ماشین ها برای ورود و خروج به داخل محوطه خاصی استفاده می شود. به عنوان مثال در مکان های خصوصی با استفاده از راه بندها از ورود افراد متفرقه و ماشین های غیر مجاز برای ورود به داخل محوطه مورد نظر جلوگیری می شود. از جمله کاربردهای راه بند می توان به ورودی پارکینگ ها مانند پارکینگ مراکز خرید، انبار کالا، عوارضی، تقاطع با ریل راه آهن، مکان های تجاری و بازرگانی، آپارتمانها و مجتمع های مسکونی، بیمارستانها، مکان های صنعتی و کارخانه ها، پمپ بنزین ها و مجتمع های اداری و اماکن اختصاصی.... اشاره کرد.
راه بندهای اهرمی در دو نوع دارای سیستم محرکه الکترومکانیک برای ترددهای پایین والکتروهیدرولیک  برای ترددهای بالا موجود می باشند. بدنه  آنها معمولاً از جنس استنلس استیل ساخته می شود که در برابر خوردگی و فرسایش و مقاوم در برابر شرایط بد آب و هوایی بسیار مقاوم است. راه بند الکتروهیدرولیک نسبت به الکترومکانیک، بی صداتر و ایمن تر و قابل اطمینان تر می باشند. کنترل کننده controller الکتریکی راهبندها اهرمی می تواند به سیستم های کنترل ورودی access control و سیستم های امنیتی  مختلف وصل شود. راه بندها قابل کنترل با سیستم های کنترل ورودی مانند ریموت کنترل (فرستنده رادویی)، کارت خوان، پوش باتوم، سوییچ دیجیتال و ... و همچنین قابل وصل شدن به سیستم های امنیتی ضد برخورد با مانع مانند حس گر حساس به نور، و حس گر لوپ که برای ماشین ها به کار می رود، می باشند.
همچنین برای اطلاع افراد از شروع حرکت راه بند از نصب فلاشر استفاده کرد. سیستم راه بند های اهرمی می تونند دارای حس گر های مادون قرمز باشند که برای شمارش ماشین ها استفاده می شوند. ویژگی لیمیت سوییچ ( لیمیت سوئیچ حد ابتدا و انتهای حرکت بوم راهبند را تعیین می کند)
گاهی بر حسب نوع نیاز، راه بندهای اهرمی می توانند طوری نصب شوند که انتهای یک بوم مقابل انتهای بوم دیگر قرار بگیرد و این مورد به خصوص برای محل عبور دو طرفه (دو باند) یا ورودی های بسیار عریض به کار می روند. در بعضی از انواع راه بند سرعت بالا و پایین رفتن بوم قابل تنظیم کردن می باشد.
بخش محرکه الکتروهیدرولیک راه بندهای اهرمی شامل موتور، پمپ فشار قوی، سیلندر، شیر برگشت ناپذیر (شیر یک طرفه) و شیر کنترل می باشد. سیستم های هیدرولیک قوی تر دارای دو جک هیدرولیک و فن خنک کننده هستند که امکان عملکرد نا محدود در ترددهای بالا را فراهم می سازد.
مدل های پیشرفته تر راه بندهای اهرمی دو سرعته هستند بدین صورت که سرعت حرکت بوم در انتهای عملکرد باز شدن و همچنین در انتهای عملکرد بسته شدن کاهش می یابد که عملکرد روان تری را موجب می شود و ایمنی بیشتری را برای موتور فراهم می سازد. در بعضی از سیستم ها موتور حاوی یک ترمال سوییچ (تشخیص اضافه ظرفیت دمایی) هستند که بالاترین سطح حفاظت از موتور را تأمین می کند. همچنین وجود شیرهای داخلی برگشت ناپذیر از سیستم راه بند محافظت می کنند.
ویژگی هایی که در حین خرید یک راهبند اهرمی باید به آنها توجه داشته باشید عبارتند از میزان ولتاژمنبع تغذیه، سرعت حرکت بوم، طول بوم، میزان تردد در طول روز، کلید خلاص کن دستی و باتری بک آپ برای پشتیبانی از سیستم در حالت قطع برق، توان موتور و گشتاور نیرو توجه کنید.

برچسب ها:
راهبنداهرمی راهبند 5 متری راهبند 6 متری راهبند 3 متری راهبند هیدرولیک راهبند پارکینگ راهبند FAAC راهبند فادینی راهبند BFT راهبند الکترومکانیک راهبند 4 متری،راهبند خوب راهبند برقی راهبند میله ای راهبند الکترومکانیک راهبند الکتروهیدرولیک راهبند پر تردد قیمت راهبند فروش راهبند راهبند ریموتی لیست قیمت آموزش راهبند آموزش نصب راهبند

اگر مطالب آموزشی فوق مفید بود بر روی 1+ کلیک نمایید:(باید قبلا در اکانت گوگل و یا GMAIL خود وارد شده باشید)