صفحه اصلی  | ورود کارشناسان | ورود مشتریان | استخدام | تالار گفتمان | آموزش دوربین مدار بسته | لیست قیمت دوربین و دزدگیر اماکن | محصولات | ارتباط با ما | درباره ما

قابلیت های H264 و مقایسه با سایر فرمت های ضبط تصاویر
keywords

 قابلیت های H264 و مقایسه با سایر فرمت های ضبط تصاویر

فرمت h264،فرمت h.264،فرمت ضبط تصاویر دوربین مدار بسته

 ارسال کننده : پارتیران

 تاریخ ارسال : شنبه 12 اسفند 1391 - 3:09:41 PM

 قابلیت های H264 و مقایسه با سایر فرمت های ضبط تصاویر

 
  پیشرفت های اخیر در تکنولوژی فشرده سازی با فرمت H.264 کیفیت تصویر و میزان تراکم تصویر بهتری را به کاربران ارائه داده است.

در حقیقت ، تراکم تصویر H.264 پاسخ گوی تمام نیازهای کاربران بوده و در سطح وسیعی توسط شرکت های بزرگی چون apple ، Intel ، Blue Ray ، Sony و حتی تامین کننده های ماهواره مانند Direct TV و Digital Video Broadcast)DVB) مورد تائید و استفاده قرار گرفته است.مزایای H.264 مخصوصا به هنگام ارتباط با DVR ها برای کاربران سیستم های نظارت تصویری مهم تر بوده و کاربرد بیش تری را داراست . اما مزایایی که نصابان و تامین کننده های سیستم های نظارت تصویری را در ارتباط با H.264 به خود جلب نموده است شامل موارد زیر می شود:

1- زمان ضبط طولانی
همانطور که گفته شد، H.264 فرمت فشرده سازی برتر را در مقایسه با دیگر موارد و روش ها تامین می سازد . درجدول زیر مقایسه ای میان مدت زمان ضبط در H.264 و دیگر تکنولوژی های تراکم تصویربا استفاده از یک هارد GB 160 در رزولوشن 480*720 با 30 فریم بر ثانیه وجود دارد که مشاهده می کنید:

Records 77 hours
H.264


Records 44 hours
MPEG4

Records 13 hours
JPEG2000

قابلیت ضبط بیش تر ، تعداد تصاویر را برای آرشیو کردن افزایش داده و هزینه را نیز کاهش می دهد.
2- عدم ازبین رفتن کیفیت و سرعت
روش های فشرده سازی سابق به کاربر این امکان را می دادند تا تصویری را با کیفیت عالی در میزان فریم real-time ضبط نمایند اما فضای زیادی از هارد را اشغال می کردند. مشابه با MPEG4 فرمت H.264 از تکنولوژی بهتری برای کاهش چشمگیر میزان زیادی از تصاویر ضبط شده اضافی استفاده می کند.این فرمت 30 فریم از تصویر را به عنوان نمونه دریافت میکند تا از دریافت کامل تصویر به درستی و کیفیت بالای آن اطمینان یابد چرا که دیگر روش های فشرده سازی ضبط از 1 یا 2 فریم به عنوان رفرنس استفاده می کنند.

3- بهبود مونیتورینگ یا کنترل از راه دور
ذخیره فضای هارد تنها مزیتی است که H.264 از آن برخوردار است . توانایی کنارهم قراردادن کیفیت بالا و اشغال فضای هار د کم تر انتقال تصویر یکپارچه ای را فراهم می سازد. این درحالی است که برای روش های فشرده سازی دیگر میزان فریم های کم تری مورد استفاده قرار میگیرد.علاوه براین دیدن تصاویر زنده یا real-time دیگر مزیتی است که این تکنولوژی برای کاربران فراهم می کند ورسانه هانیز آن را مورد استفاده قرار می دهند.اما صرف داشتن تکنولوژی H.264 ، یک دی وی آر را کامل و بی نقص نمی سازد. بنابراین برای انتخاب مناسب و بهینه باید به سازنده یک دستگاه دی وی آر نیز دقت نمود.

اگر مطالب آموزشی فوق مفید بود بر روی 1+ کلیک نمایید:(باید قبلا در اکانت گوگل و یا GMAIL خود وارد شده باشید)